Rodzinnie o ekologii

W sobotę 22 września na terenie Parku Miejskiego przy ul. Spacerowej w Kętach odbyły się imprezy „Czyste powietrze w gminie Kęty – NASZA wspólna sprawa”.

W ramach spotkania zorganizowano Rajd Przedszkolaka – Tour de Kęty oraz Piknik Rodzinno-Ekologiczny.
 
Impreza rozpoczęła się rajdem rowerowym przeznaczonym dla dzieci w wieku od 5 do 7 lat. Rajd zorganizowany został w ramach obchodów Światowego Dnia bez Samochodu. Ze startu na wyznaczoną parkowymi alejkami trasę wyruszyło ponad 30 przedszkolaków. Po dotarciu na metę wszyscy mali uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami.
Po zakończeniu rajdu odbył się Piknik Rodzinno-Ekologiczny. Liczne atrakcje skierowano szczególnie do rodzin z dziećmi. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się prowadzone przez Fabrykę Kreatywności warsztaty ekologiczne pod tytułem „Bądź EKO, uchyl pojemnika wieko”, podczas których młodzi ekolodzy mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat smogu, zasad recyklingu, ponownego wykorzystania odpadów i oczyszczania wody.
Na najmłodszych uczestników pikniku czekały również animacje i zabawy, takie jak: skręcanie baloników, malowanie twarzy, puszczanie gigantycznych baniek mydlanych czy przeciąganie liny. Najodważniejsi mogli zasiąść za kierownicą nowej ładowarki teleskopowej, zaprezentowanej przez Przedsiębiorstwo Komunalne KOMAX. Dodatkowe atrakcje dla dzieci przygotowała też Gminna Biblioteka Publiczna w Kętach.
Ekologiczna impreza nie mogła obyć się bez zbiórki surowców wtórnych. W związku z tym w trakcie pikniku odbył się konkurs ekologiczny pn. „Sadzonka rośliny pyłolubnej za surowce wtórne”. Zainteresowani mieszkańcy w zamian za 50 nakrętek plastikowych lub 40 butelek plastikowych lub 30 puszek aluminiowych lub 20 butelek szklanych mogli otrzymać roślinę doniczkową oczyszczającą powietrze. Wybierać można było między aloesem, skrzydłokwiatem, palmą chamedorą, draceną i fikusem benjamina. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem. Bardzo szybko rozdano wszystkie przygotowane rośliny. Rajd Przedszkolaka i Piknik Rodzinno-Ekologiczny wszystkim przybyłym uczestnikom dały możliwość świetnej zabawy na powietrzu w rodzinnym gronie, a zarazem stanowiły doskonałą okazję do zwiększenia świadomości ekologicznej i poczucia odpowiedzialności za stan środowiska. Rajd rowerowy miał za zadanie promować efektywny i ekologiczny transport oraz zdrowy styl życia zarówno wśród małych zawodników, jak i ich dorosłych opiekunów. Podczas pikniku można było poszerzyć swoją wiedzę o niskiej emisji, recyklingu i oszczędności zasobów naturalnych.


Lista wiadomości
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama