Zuzia z Inwałdu nadzieją tenisa stołowego

Dziewięcioletnia Zuzia Piekarczyk wygrywając turniej PINGLA-CUP, który rozegrany w Grodzisku Mazowieckim została najlepszą skrzatką w Polsce w tenisie stołowym.

Zuzia pojedynki grupowe oraz fazę pucharową przeszła jak burza wygrywając wszystkie pojedynki 3:0. Finał z Leną Rucińską z Lidzbarka Welskiego był bardzo zacięty i zakończył się zwycięstwem Zuzanny 3:2. Tym samym zawodniczka z Inwałdu, reprezentująca na co dzień LKS Piotrowice, została najlepszą zawodniczką w Polsce w roczniku 2010.
Zuzia w tym sezonie zdobyła aż 5 medali Mistrzostw Województwa Małopolskiego. Dwa złote, jeden srebrny i dwa brązowe. W swojej kategorii „skrzat” jest bezkonkurencyjna. Wygrała trzy turnieje wojewódzkie i zdobyła złoty medal w grze pojedynczej w Mistrzostwach Małopolski. Przez cały sezon w swojej kategorii na turniejach wojewódzkich nie straciła nawet seta, wszystkie pojedynki rozstrzygając w stosunku 3:0. W grze podwójnej z Julią Gaj z UKS Rokicie Szczytniki w Mistrzostwach Małopolski zdobyła srebro. W kategorii „żak” (dzieci 2 lata starsze) zdobyła złoto w grze podwójnej z Zuzanną Bezak (CKIS Skawina) oraz brąz w grze pojedynczej. W kategorii „młodzik” (4 lata starsi!) wywalczyła brąz w grze podwójnej z Aleksandrą Kuzio (Zarabie Myślenice). Oprócz tego Zuzanna w całym sezonie odniosła ponad 30 zwycięstw w różnego rodzaju turniejach!  Po całym sezonie 2018/2019 Zuzanna w rankingu ogólnopolskim Polskiego Związku Tenisa Stołowego w roczniku 2010 zajmuje zdecydowanie I miejsce wyprzedzając Julię Czaję z MRKS Gdańsk! Talent dziewczynki został zauważony i od przyszłego sezonu 2019/2020 reprezentować będzie najlepszy klub w Małopolsce i jeden z najlepszych w Polsce KS Bronowianka” Kraków.
Małgorzata Piekarczyk
 
Foto: Małgorzata Piekarczyk
 


Lista Sport
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama