Piłkarze wracają na boiska

14 marca na piłkarskie boiska wrócą piłkarze IV i V ligi oraz wadowickiej A klasy.

Jak nasze zespoły przepracowały zimę i z jakimi oczekiwaniami wkraczają w piłkarską wiosnę?
Niestety w IV lidze nie będziemy pasjonowali się walką naszych drużyn o awans na wyższy szczebel. Najwyżej sklasyfikowany jest zespół Orła Ryczów, który zajmuje po rundzie jesiennej piątą pozycję w tabeli. Orzeł ma jednak aż 13 punktów straty do lidera, rezerw Cracovii, i praktycznie nie ma szans na promocję. W samym Ryczowie nie ukrywają, że ich celem jest… szybkie utrzymanie się na IV froncie i skupienie na walce w Pucharze Polski. Przypomnijmy, że zespół z Ryczowa jest zwycięzcą tych rozgrywek na szczeblu podokręgu wadowickiego i czeka na przeciwnika w finale Małopolski Zachodniej. Będzie nim ktoś z trójki: Victoria Jaworzno, Zgoda Malec i Hejnał Kęty (te dwie ostatnie drużyny zagrają ze sobą 29 marca o godz. 15.00 na stadionie w Malcu). Najważniejszą zmianą w Ryczowie było zatrudnienie nowego trenera. Został nim Mariusz Wójcik, ostatnio trenujący MKS Trzebinię. Wśród zawodników do kadry powrócił Jakub Smagło, który przez ostatni rok leczył kontuzję. 
Dużych zmian w kadrze nie ma także w Beskidzie Andrychów. Zespół zajmujący 9 miejsce wzmocni bramkarz Tomasz Kupczak z Czarnych Górala Żywiec pozyskany w miejsce Kamila Sytego, który odszedł z Andrychowa. Poza tym w w sparingach zagrało kilku juniorów, którzy wiosną z pewnością pojawią się także na ligowych boiskach.
Na młodzież stawia także 11. w ligowej tabeli Unia Oświęcim. W sparingach dobrze prezentował się chociażby Igor Lewandowski. Zespół zasilił na razie tylko znany z występów w Sole Oświęcim Michał Chowaniec. Niewykluczone są jednak kolejne wzmocnienia. 
Także występujący pierwszy sezon na IV froncie zespół Strażaka Rajsko wiosną wybiegnie na boiska bez większych zmian. Drużyna z gminy Oświęcim zajmuje obecnie 13 miejsce w tabeli i jej zadaniem na wiosnę będzie przede wszystkim utrzymanie ligowego statusu.
Walkę o utrzymanie stoczy tez wiosną zespół LKS-u Jawiszowicach. Zdobyte jesienią 14 punktów daje obecnie 15. miejsce w stawce 18 zespołów. 
W najbliższy weekend na boiska wrócą też piłkarze ligi okręgowej. Na tym szczeblu pasjonująco zapowiada się walka o awans pomiędzy KS Chełmek a Tempem Białka. Oba zespoły w tabeli dzieli tylko jeden punkt. Na awans nie ma już raczej szans trzecia w tabeli Niwa Nowa Wieś, która traci do lidera 9 punktów.
Jarosław Zięba


Lista Sport
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama