Sporo się będzie działo

Sporo będzie się w grudniu działo na kinowych ekranach.

Dystrybutorzy zapowiadają prawie 30 premier! My wybraliśmy dla Was te najciekawsze. Na co warto będzie się więc wybrać do kina w długie grudniowe wieczory? Oto nasze propozycje.

Z pewnością najbardziej wyczekiwaną przedświąteczną premierą będą Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi. Kontynuacja filmu „Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy” pojawi się na kinowych ekranach 14 grudnia. Rey, którą poznaliśmy w ostatniej części oraz Finn, Poe i Luke Skywalker kontynuują swoją wielką podróż w kolejnej odsłonie gwiezdnej sagi. To po prostu trzeba zobaczyć.

Ciekawie zapowiada się też prawdziwa historia Erica Liddella (Joseph Fiennes), szkockiego lekkoatlety, dwukrotnego medalisty olimpijskiego, który swoje życie poświęcił Bogu opowiedziana w dramacie Na skrzydłach orłów. Film wyświetlany będzie od 15 grudnia. Ujmujący skromnością Liddell jest utalentowanym graczem rugby i świetnym biegaczem. W 1924 roku podczas igrzysk olimpijskich ustanawia rekord świata na 400m. Jednak nie kontynuuje kariery sportowej, ale wyjeżdża do Chin jako misjonarz, gdzie niesie pomoc potrzebującym i uczy chińskie dzieci.

Sport pojawia się także w kolejnej grudniowej premierze. Wojna płci opowiada o boharerach legendarnego meczu tenisowego z 1973 r. pomiędzy liderką światowych rankingów Billie Jean King (Emma Stone) i bezczelnie pewnym siebie byłym mistrzem Bobbym Riggsem (Steve Carell). Mecz, zwany właśnie „Wojną płci”, stał się najbardziej oglądanym wydarzeniem sportowym w historii telewizji. Podczas gdy media kreowały King i Riggsa na zaciętych przeciwników, poza kortem każde z nich stawiało czoło skomplikowanym przeciwnościom losu. King miała u swego boku kochającego męża, który zachęcał ją do walki o równe prawa dla obu płci, zmagała się jednak z prawdą o własnej seksualności. Riggs ryzykował wszystko, stawiając na jedną kartę całą swą reputację, by pokazać światu, że stać go na tryumfalny powrót. Wspólnie dali popis, którego skutki wykroczyły daleko poza arenę zmagań sportowych, a konsekwencje trwają po dziś dzień. To z pewnością film, którego nie mogą przegapić zarówno miłośnicy sportu jak i wielbiciele filmów biograficznych.

Tych, którzy wolą się w kinie pośmiać z pewnością zainteresuje amerykańska komedia Co wiecie o swoich dziadkach? (premiera 8 grudnia). To kontynuacja przebojowej komedii z 2015 roku Tata kontra tata. Tym razem ojciec Dusty (Mark Wahlberg) i ojczym Brad (Will Ferrell) łączą siły, by pokazać swoim dzieciom, czym są perfekcyjne Święta Bożego Narodzenia. Szybko jednak ich nowo powstała przyjaźń zostaje poddana testowi, kiedy w odwiedziny przyjeżdżają ich ojcowie: oldshcoolowy ojciec Dusty’ego, dziadek w typie macho (Mel Gibson) oraz ojciec Brada – przewrażliwiony, uczuciowy i ciepły, typowy dziadek z dawnych czasów (John Lithgow). Te Święta będą chaosem…

A skoro o Świętach mowa to nie sposób wspomnieć o familijnym Mikołaj i spółka (premiera 6 grudnia). Przez chorobę elfów Mikołaj wpada w tarapaty. Musi szybko znaleźć lekarstwo, które uzdrowi jego pomocników… i uratuje tegoroczne Święta. Na swojej drodze spotyka zakręconą rodzinę, która pomoże Mikołajowi w jego szalonej misji.

Do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia odwołuje się także animowana Pierwsza gwiazdka. Mały, odważny osiołek Bo ucieka na wolność, by spełnić swe marzenia. Po drodze spotyka uroczą owieczkę Ruth, która przypadkowo odłączyła się od swej trzody oraz gołębia o wielkich aspiracjach. Wszyscy oni wspólnie z zabawnymi wielbłądami oraz kilkoma nieco ekscentrycznymi zwierzętami podążają za gwiazdą. Wkrótce staną się niespodziewanymi bohaterami najwspanialszej historii wszech czasów – opowieści o pierwszych Świętach Bożego Narodzenia. Premiera 8 grudnia.

Pierwsze Święta przeżyją także Muminki. W śnieżnej, mroźnej Finlandii, którą zamieszkują, zazwyczaj zasypiają na zimę, by obudzić się dopiero wiosną. Tym razem będzie jednak inaczej. Jakie przygody czekają Muminki w pierwszą nieprzespaną zimę? Przekonamy się oglądając Magiczną zimę Muminków – premiera 22.12.

Wśród grudniowych nowości animowanych znalazła się także Barbie: Delfiny z Magicznej Wyspy. Barbie wraz z siostrami wyrusza w pełną przygód wyprawę na tropikalną wyspę. Premiera już 1 grudnia.

Prawda, że dużo tego? A to dopiero początek. Boże Narodzenie przyniesie w kinach kolejne ciekawe premiery.


Lista Kultura
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama