Wirtualnie do Kalwarii

W naszym comiesięcznym cyklu postanowiliśmy zabrać Państwa na… wirtualną wycieczkę.

Przed nami bardzo trudny okres. Nie możemy wyjechać, nie możemy zwiedzać ani dalszej, ani bliższej okolicy. W naszym comiesięcznym cyklu postanowiliśmy zabrać Państwa na… wirtualną wycieczkę. Z racji, że mamy Wielki Tydzień, zapraszamy na spacer po sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej.
 
Misterium tylko w internecie
Okres Wielkiego Tygodnia to w Kalwarii Zebrzydowskiej czas szczególny. Kalwaryjskie Misterium Pasyjne, ma swój początek w pierwszej połowie XVII wieku, zaś w obecnej formie odprawiane jest nieprzerwanie od 1947 roku. Misterium co roku gromadzi tutaj rzesze wiernych. Podczas najważniejszych uroczystości, w Wielki Piątek, w procesji po kalwaryjskich Dróżkach co roku uczestniczy - według szacunków tutejszych gospodarzy, ojców bernardynów -  około 100 tysięcy pątników. Niestety w tym roku wszystkie celebracje liturgiczne i nabożeństwa będą odbywały się w bazylice bez udziału wiernych. Zgodnie z rozporządzeniem państwowym obowiązuje zakaz przebywania na terenach zielonych pełniących funkcje publiczne. Zapis ten dotyczy także Dróżek Kalwaryjskich, które są parkiem pielgrzymkowym - czytamy na stronie internetowej Sanktuarium.  Właśnie tutaj, pod adresem www.kalwaria.eu dostępne będą wspomniane transmisje. Porządek nabożeństw zamieszczamy w ramce obok. 
 
Wirtualny spacer 
Zachęcamy do wirtualnego odwiedzenia Kalwarii Zebrzydowskiej nie tylko z okazji Misterium Pasyjnego. Sanktuarium oferuje także bardzo ciekawy, wirtualny spacer. Jest on dostępny na stronie internetowej klasztoru (www.kalwaria.eu->Multimedia->Wirtualna Kalwaria). Dzięki zdjęciom wykonanym w technologii 360° możemy się przenieść nie tylko do Kaplicy Matki Bożej Kalwaryjskiej czy na chór zakonny, ale także do kiosku z pamiątkami i księgarni, a nawet do niedostępnego na co dzień pokoju papieskiego. Możemy także odbyć wirtualny spacer po Dróżkach, odwiedzając wszystkie kalwaryjskie kaplice. 
 
Triduum Paschalne - porządek nabożeństw 
 
Wielki Czwartek
6.00 - odsłonięcie cudownego obrazu
8.00 - Jutrznia i poświęcenie „Wieczerzy Pańskiej” (tradycyjnie poświęcone opłatki będzie można zabrać po ustaniu epidemii)
15.00 - Godzina Miłosierdzia (Droga Krzyżowa i Koronka do Bożego Miłosierdzia)
18.00 - Msza święta Wieczerzy Pańskiej
Gorzkie Żale
  
Wielki Piątek
6.00 - odsłonięcie cudownego obrazu
8.00 - Jutrznia
10.00 - Wielkopiątkowa Droga Krzyżowa w bazylice pod przewodnictwem Abpa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego, transmitowana na antenie TVP3
15.00 - Godzina Miłosierdzia (rozpoczęcie nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia)
17.00 - Liturgia Męki Pańskiej
Po liturgii Adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00 w Grobie Pańskim (urządzonym w kaplicy Matki Bożej Kalwaryjskiej)
 
Wielka Sobota
6.00 - odsłonięcie cudownego obrazu
6.00- 15.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim (urządzonym w kaplicy Matki Bożej Kalwaryjskiej)
8.00 - Jutrznia
15.00 - Godzina Miłosierdzia (nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia i Koronka do Bożego Miłosierdzia) – zakończenie adoracji
18.00 - Wigilia Paschalna
  
Niedziela Wielkanocna
6.00 - Rezurekcja
 
Pozostałe Msze święte: 9.00, 11.00, 13.00, 15.00, 17.00, 19.00 z udziałem wiernych wg zarządzeń państwowych.

 


Lista Cudze chwalicie…
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama