Nie będzie piłkarskiej wiosny

Tej wiosny nie zobaczymy już na boiskach piłkarzy z klubów naszego regionu.

Piłkarskie władze podjęły 7 maja decyzję o zakończeniu sezonu, który… wiosną się nie rozpoczął. Awans uzyskały zespoły zajmujące premiowane miejsca po rundzie jesiennej. Spadków nie będzie.
Piłkarze IV i V ligi rundę wiosenną rozpocząć mieli 14 marca, jednak dzień wcześniej zawieszone zostały wszystkie rozgrywki sportowe w kraju. Teraz, choć od 4 maja wprowadzany jest program odmrażania sportu, piłkarskie władze uznały, że nie ma szans na dokończenie rozgrywek niższych lig. Stosownie do rządowych planów tzw. „odmrażania życia społecznego” zniesienie ograniczeń, umożliwiające organizację meczu piłkarskiego w niższych klasach rozgrywkowych ma nastąpić dopiero w IV (ostatnim) etapie znoszenia ograniczeń
związanych z koronawirusem, w nie określonym na chwilę obecną terminie. Powyższe czyni niemożliwym zarówno kontynuowanie obecnie rozgrywek piłkarskich prowadzonych przez Wojewódzkie ZPN, jak również zaplanowanie terminu wznowienia tej rywalizacji w niedalekiej przyszłości, dopuszczającego nawet możliwość jej zakończenia do początku lipca bieżącego roku - czytamy w komunikacie prezesów wojewódzkich związków piłki nożnej opublikowanym 7 maja. Jednocześnie ustalono, że jako końcową kolejność drużyn w sezonie 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek. Drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskają awans do wyższej klasy. Po sezonie 2019/20 nie będzie natomiast spadków do niższych klas rozgrywkowych.
Dezycje te oznaczają, że w sezonie 2020/2021 do reprezentujących nasz region w IV lidze Małopolski Zachodniej Orła Ryczów, Beskidu Andrychów, Unii Oświęcim, Strażaka Rajsko i LKS-u Jawiszowice dołączy KS Chełmek, który jesienią był najlepszy w rozgrywkach ligi okręgowej. 
Z kolei w lidze okręgowej zagrają, jako beniaminkowie, Hejnał Kęty (pierwszy w A klasie Oświęcim) i Sokół Przytkowice (mistrz A klasy Wadowice). 
Ponadto do A klasy Oświęcim dołączą zespoły LKS-u Bulowice, Pulsu Broszkowice i Zaborzanki Zaborze, a do A klasy Wadowice prawdopodobnie Strzelec Budzów, Leńczanka Leńcze i Olimpia Chocznia. Nie jest rozstrzygnięta kwestia awansu z drugiego miejsca w grupie II B klasy, gdyż Znicz Sułkowice i Borowik Bachowice mają taką samą liczbę punktów. 
O  poziom wyżej - w B klasie podokręgu Wadowice zagrają Zryw Lanckorona,  Orzeł Radocza, Stanisławianka Stanisław Dolny i Olimpia Zebrzydowice.
Wszystkie decyzje zatwierdzić muszą jeszcze władze wojewódzkiego PZPN.
jar
 
Na zdjęciu: Po 11 latach Hejnał Kęty znowu zagra w lidze okręgowej.
 
 
 


Lista Sport
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama